Mire számíthatunk egy pszichológiai tanácsadáson?

A pszichológiai tanácsadás általában egy első interjúval kezdődik, mely során a páciens és a pszichológus megismerkedik egymással, felvázolják az együttműködés témáját és annak irányait, megállapodnak a találkozások rendszerességében és az alkalmak számában. Egy egyéni terápia hosszúsága 50 perc, de lehetőség van 80 perces konzultáción is részt venni. A központunkban dolgozó pszichológusok jellemzően rövidterápiás módszerekkel dolgoznak, vagyis egy téma feldolgozásához  4-20 alkalom is elégséges lehet, de meghatározhatunk bizonyos élethelyzeteket végig kísérő tanácsadási folyamatot is. A terápia rendszeressége lehet hetente/kéthetente/havonta 1 alkalom témától függően, de intenzív közös munka során megállapodhatunk heti 2x fél alkalmas ülésekben is pl.: a dohányzásról való leszokás kritikus szakaszában.

Gyakori tévhit, hogy csak a beteg embernek van szüksége pszichológusra. Az általános jó közérzet biztosítása nagyrészt az önmagunkra való odafigyelésről és a szükségleteink kielégítéséről szól, ami nem luxus, hanem alapvető feltétele az otthoni és munkahelyi lelki jólétnek. Látogasson el székesfehérvári pszichológus központunkba, ahol diszkrét és professzionális környezetben képzett szakembereink lesznek a segítségére a közös munka során!

Egyéni terápiás, párterápiás, családterápiás és csoportterápiás folyamatban is van lehetőség személyesen vagy online formában részt venni.

Rendeléseink során többek között a kognitív viselkedésterápiával, sématerápiával, komplex integratív terápiával, érzelemszabályozási-  és relaxációs gyakorlatokkal, autogén tréninggel, projektív és imaginációs technikákkal, valamint művészetterápiás eszközökkel dolgozunk. Az alkalmazott módszereket mindig személyre szabottan választjuk ki a pácienseink igényeinek és szükségleteinek megfelelően. Széleskörű vizsgálati módszerekkel és terápiás eszközökkel rendelkezünk, hogy minden páciensünknek a számára legmegfelelőbb módszert tudjuk kínálni.

 
Hogyan választjuk ki az Önnek legmegfelelőbb pszichológust?

Nem lennénk képzett szakemberek, ha nem vennénk számításba, hogy a személyészlelés előzetes prekoncepciói miként képesek befolyásolni a konzultációs folyamatot, ezért nem teszünk közzé munkatársainkról arcképet.

E helyett rászánjuk az időt, hogy minden jelenkezővel felvegyük a kapcsolatot (telefonon vagy emailen) és igyekszünk kiválasztani a hozott témájához és a személyiségéhez legjobban illeszkedő munkatársunkat/módszerünket. Kollágéink szakmai munkájáról rövid összefoglalót az alábbiakban olvashat, hogy Ön is segítse a helyzetéhez legjobban illeszkedő szakember megtalálását.

Tapasztalataink alapján rendszerünk kíválóan működik, melynek köszönhetően minimalizáltuk az első találkozás esetleges negatív élményét.

Szakembereink minden hozzánk forduló pácienst feltétel nélküli elfogadással és szeretetteljes melegséggel fogadnak.

"A sztereotipizálás az információk kategorizálásának egy módja az agyban, hogy értelmet adjunk a világnak. Annak ellenére, hogy ez egy természetes kognitív folyamat, gyakran túláltalánosításokhoz és leegyszerűsítésekhez vezet, melyek eltorzítják a valóságot" /Henri Tajfel szociálpszichológus/ 

 
Miért érdemes pszichológushoz fordulni?

Ajánljuk ezt a cikket mindazoknak, akik bizonytalanok a folyamat elkezdésével kapcsolatban vagy jobban meg szeretnék érteni, mit adhat és milyen elvárásaik lehetnek egy pszichológiai konzultációval/ terápiával kapcsolatban.